A kérdésre a válasz nagyon szubjektív és egyénileg nagyon különböző lehet, hogy kinek mit is jelent a jó szex. A válasz nagyban függ eddigi partnereink számától, egyéni szexuális (jó és rossz) tapasztalatainktól és önismeretünktől. Ennek ellenére megkísérlem összeszedni a legfontosabb szempontokat, amik segíthetnek a kérdés megválaszolásában.
Mennyire kell gyakorinak lennie a jó szexnek?
Azt hiszem, hogy ez a leginkább nehezen meghatározható, de talán mégis a leggyakrabban felmerülő szempont. Nehezen mondható meg, hogy mi számít “normális” gyakoriságnak, mivel nagyban függ a partnerek egyéni igényeitől. Szakmai szempontból egy dolog határozható meg: amikor egy pár legalább fél éven keresztül nem vagy alig szexel, ott valószínűleg van valami olyan probléma, amivel érdemes akár szakember segítségével közösen megoldást keresni.
Ezen felül a gyakoriságnál az számít, hogy mindkét fél számára kielégítő legyen és egyik fél se érezze azt, hogy bele van kényszerítve valami olyanba, amit nem szeretne. Ha a kapcsolatotokban megvan a bizalom, a nyílt a kommunikáció és tudtok beszélni a szexuális igényeitekről, akkor az együttlétek gyakoriságában felmerülő különbségek megértése sem fog problémát okozni.
Kommunikáció
Nagyon fontos, hogy a kezdetektől tudjunk kommunikálni a szexről. Legyünk nyitottak a visszajelzésekre és adjunk is visszacsatolást a partnerünknek arról, hogy mi esik jól, mire van szükségünk és mire nem.
Van egy gyakori tévhit azzal kapcsolatban, hogy ha beszélünk a szexuális problémákról, attól csak rosszabb lesz. Ez teljesen téves elképzelés. Ha nyitottan beszélünk a nehézségekről, jobban megismerhetjük a másikat és van esély arra, hogy közös megoldás szülessen és felszabadultabb legyen a szexuális élmény.