Szexuálpszichológiai tanácsadás

Mi a szexuálpszichológiai tanácsadás?

A szexuálpszichológiai tanácsadás egy olyan tanácsadás forma, mely során a szexuálpszichológus szexuális nehézségekkel küzdő embereknek segít megoldani a problémáikat.

Milyen problémákkal érdemes szexuálpszichológust felkeresni?

A szexuálterápia segíthet merevedési zavar, korai magömlés, orgazmus zavarok, fájdalmas behatolás, vaginizmus, libidó csökkenés, nedvesedési problémák, pornófüggőség vagy menopauza okozta szexuális nehézségek esetén.

Mennyi ideig tart a szexuálpszichológiai tanácsadás?

A szexuálterápiás ülések 50 percig tartanak.

Mivel a szexuális probléma gyakran csak egy “tünet”, így a hátterében különböző mélységű és komplexitású okok lehetnek. Emiatt a tanácsadás hossza is eltérő lehet, de főszabályként az mondható, hogy amikor a kliens és a szakember is úgy érzi, hogy megnyugtatóan körbejártuk a problémát, és azzal a kliens önállóan is szembe tud nézni, akkor le lehet zárni a folyamatot.

Milyen gyakran vannak a szexuálterápiás konzultációk?

A tanácsadási folyamat első szakaszában heti-kétheti rendszeresség javasolt, ami a későbbiekben ritkítható, ha kielégítőnek találjuk a változás mértékét.

Hogyan zajlik egy szexuálpszichológiai konzultáció?

Egy szexuálpszichológiai konzultáció során először részletesen beszélgetünk a problémáról és annak hátteréről. Megismerkedünk a kliens életével, párkapcsolati történetével, szexuális élményeivel. Ezután közösen kitűzünk célokat és kidolgozunk egy terápiás tervet. A folyamat során különböző technikákat és gyakorlatokat alkalmazunk, hogy segítsünk a kliensnek megoldani a problémát és javítani a szexuális életét.

 

Mennyire bizalmasak a szexuálpszichológiai tanácsadások?

A szexuálpszichológiai konzultációk teljes mértékben bizalmasak. A beszélgetések tartalmát csak a kliens és a pszichológus ismeri, és semmilyen információ nem kerül ki harmadik félhez. A bizalmi légkör megteremtése és fenntartása alapvető fontosságú a hatékony terápia érdekében.

 

Mennyire gyorsan várhatóak eredmények?

Az eredmények megjelenése egyénenként változó, és számos tényezőtől függ, mint például a probléma súlyossága, a kliens motivációja és az alkalmazott terápiás módszerek. Néhány kliens már néhány ülés után jelentős javulást tapasztalhat, míg másoknak hosszabb időre lehet szükségük. A legfontosabb, hogy türelmesek legyünk magunkkal, és kitartsunk a terápiás folyamat mellett.

Mit tegyek, ha kellemetlenül érzem magam az ilyen beszélgetéseken?

Teljesen természetes, ha eleinte kellemetlenül érzed magad, hiszen érzékeny és személyes témákról van szó. Fontos, hogy őszinte legyél a pszichológussal, és beszélj az érzéseidről. A pszichológus célja, hogy biztonságos és támogató környezetet teremtsen számodra, ahol bátran megoszthatod a gondolataidat és érzéseidet. Ha valami különösen zavar, mindig jelezd, hogy közösen találhassatok rá megoldást.

Szeretném, ha a párom is eljönne velem, de ő nem akar. Mit tegyek?

Ha a partnered nem akar részt venni a tanácsadáson, fontos, hogy ne erőltesd. Beszélj vele nyíltan és őszintén a problémákról, és próbáld meg megérteni az ő álláspontját. Ha egyedül kezded el a terápiát, az is segíthet a problémák feltárásában és megoldásában. Gyakran előfordul, hogy a partner később csatlakozik a folyamatba, miután látja az eredményeket és a pozitív változásokat.

Foglalj időpontot nálunk

Foglalj időpontot

Megteheted ezt telefonon és e-mail-ben is.